OFERTA

Projekty architektoniczno-budowlane

\

projekty architektoniczno-budowlane pełnobranżowe

\

domy i rezydencje

Przy projektowaniu budynków przykładam bardzo dużą uwagę do funkcjonalności w ich przyszłym użytkowaniu. Niezależnie od tego, czy projektuję dom mieszkalny, czy budynek usługowy zawsze punktem wyjścia jest dla mnie analiza potrzeb i zachowań użytkownika. Z pomocą inwestora staram się poznać specyfikę działań i rutynę użytkowników i projektować tak, aby zmaksymalizować wygodę życia w mieszkaniu lub pracy w biurze.

Równolegle oprócz potrzeb staram się poznać także wyobrażenia i pragnienia inwestorów na temat ich wymarzonego domu, który często jest ich inwestycją życia.

Doświadczenie w projektowaniu wnętrz sprawia, że już w fazie koncepcyjnej dbam o odpowiednią skalę pomieszczeń użytkowych. Oznacza to, że open space na 20 osób będzie mieścił minimum 20 biurek o zamierzonym wymiarze, a salon w domu będzie wystarczająco duży, by pomieścić pełnowymiarowy stół z krzesłami i sofę dla wszystkich domowników. Wydaje się to być oczywistością, jednak rysowanie malutkich mebli na rzutach domów projektów typowych oraz mieszkań na kartach deweloperskich to najczęstsze oszustwo, na które nabierają się inwestorzy.

Ważny jest także kontekst projektowanego budynku, czyli lokalizacja działki budowlanej oraz projekt zagospodarowania terenu na działce. Dobry projekt, to taki który maksymalnie wykorzysta potencjał działki budowlanej, a zniweluje ewentualne wady lokalizacji.

Dostosowanie wniosków z analizy potrzeb i pragnień inwestorów oraz kontekstu do wytycznych formalnych, takich jak warunki zabudowy czy miejscowy plan zagospodarowania oraz do warunków technicznych i pozostałych obowiązujących przepisów jest za każdym razem niełatwym wyzwaniem i ciekawą przygodą.

skontaktuj się z nami

Kontakt

Biurometry - pracownia architektoniczna

biuro - Szczecin
Projekty realizujemy na terenie całego kraju i za granicą

email

kontakt@biurometry.pl

Telefon

509-802-595